Spotkanie po latach

Na nasze podwórko przyszła dzisiaj babcia Materac - tak ma na imię. Pani ma już 87 lat, a dzisiaj odwiedziła nas, bo dowiedziała się, że w wiosce mieszka biały człowiek. Chciała zobaczyć czy biały człowiek jest tak samo biały jak ten ostatni, którego widziała, a miała wtedy siedem lat.

W centralnym punkcie naszego podwórka rośnie duże avocado. Rzadko się zdarza, aby na ławeczkach ustawionych w cieniu tego drzewa nikt nie siedział. Najczęściej sami domownicy ale nie tylko. Dzisiaj, ponieważ jest niedziela było nawet większe obłożenie tego miejsca. Poza babcią Materac odwiedziło nas jeszcze klika osób. Jedna z sąsiadek zatrzymała się na chwilę idąc z synkiem nad rzekę łowić ryby.

Wracając z wędkowania oboje wrócili pod nasze avocado pochwalić się połowem. Zamiast "oboje" powinienem napisać raczej "we troje", bo sąsiadka miała na plecach zawiniętego w chustę jeszcze jednego "wędkarza".

A oto efekt wędkowania:


Podczas, gdy kobiety gaworzyły sobie w cieniu, Winston i Kalimba zrobili dwie umywalki, które jutro rano zainstalujemy przy toaletach na placu szkolnym.
Ostatnie 50 postów