Wielka Niedziela

Dzisiejszy dzień był bardzo spokojny. Msza w kosciółku katolickim.

Właściwie to chyba nie msza a nabożeństwo, bo w tej parafii nie ma księdza. Prawdziwy ksiądz bywa tutaj raz na jakiś czas. Jak zwał tak zwał była to piękna uroczystość. Kościół był przystrojony bardziej niż w zwykła niedzielę, były kwiaty i na ścianie pojawiły się dwa obrazy - zwykłe plakaty co prawda. Droga krzyżowa namalowana kredą na ścianie. Na tą drogę krzyżową zwróciłem uwagę już w ubiegłym roku, dlatego teraz z Polski przywiozłem wydrukowane kolorowanki, przedstawiające kolejne stacje. Dzisiaj zaniosłem to do kościoła jako wielkanocny prezent. Podpowiedziałem, aby dzieci te obrazki pokolorowały i będzie ładna i oryginalna droga krzyżowa.

Nabożeństwo było wypełnione muzyką i tańcem. Niestety nie udały mi się zdjęcia z wnętrza kościoła. Mam pożyczony aparat fotograficzny, na którym się jeszcze nie rozeznałem. Ale mam kilka zdjęć zrobionych zanim się nabożeństwo zaczęło. Udało mi się sfotografować z bliska instrumenty. Wszystkie wykonane własnoręcznie i to naprawdę gra!


Po mszy odwiedzili mnie państwo Kasompa - byli właściciele działki, na której jest nasza farma. Właściwie to nie całkiem "byli właściciele", bo sprawy własnościowe nie są do końca załatwione. Uzgodniliśmy, że właścicielem tej działki będzie Fundacja Dobra Farma. W tym tygodniu będziemy to załatwiać.


Wczoraj pisałem o pani, która tak ładnie radziła sobie ze 150 osobową grupą dzieci. Znalazłem fotki, gdzie widać ta panią w akcji (wczoraj chyba ich nie dałem do bloga).To wszystko na dziś - za chwilę idę na kolację z sąsiadami i sąsiadkami:-)


Ostatnie 50 postów