Biesiada z dziećmi.

Pomysł, aby zamiast dostarczać kurczaki do domów opieki raczej uaktywnić dorosłych w biednych dzielnicach, aby dołożyli trochę wysiłku i coś zrobili dla dzieci okazał się bardzo dobrym pomysłem.

Kilka osób na czele z panią Ruth zajęło sie organizacją sobotniego grila dla około 50 dzieci mieszkających w dzielnicy John Howard. Impreza mieła miejsce na werandzie i podwórku przy domu pastora.

Bardzo dobre miejsce na taką imprezę, bo bezpieczne - teren ogrodzony a wewnątrz sporo miejsca, bo to jednocześnie teren szkolny i jest tam gdzie pograć w szmaciankę. Zanim tam przyjechaliśmy z kurczakami od was, starsi chłopcy juz grali w "piłkę" a młodsza dziatwa tak trochę improwizowała: a to skacząc po drzewach o a to bawiąc sie w jakieś ganianki.
Przed rozpoczęciem jedzenia dzieci umyły ręce i w skupieniu wysłuchały modlitwy. Ładny zambijski zwyczaj.


Przygotowaliśmy tyle porcji kurczaków z ryżem, aby dla każdego starczyło. Był też napój.

Niestety... już po zakończeniu częsci gastronomicznej naszej biesiady przyszła do mnie dziewczynka ze skargą, że ona nic nie dostała. Było mi bardzo przykro... ale okazało się, że jednak nikt tu nie zawinił. Ta dziewczynka (i kilkoro innych dzieci) przyszła z ulicy juz po tym jak wszystko było zjedzone


Na koniec biesiady specjalnie na moją prośbę odbył się spontaniczny koncert:-) W pierwszej chwili trudno było namówić kogokolwiek do zaśpiewania przed kamerą. Znalazły się jednak trzy małe artystki dla których taki występ nie był problemem. zaśpiewały pierwszą piosenkę same... drugą zaczeły same ale do końca tej piosenki już wszyscy byli ośmieleni. Ci początkowo najbardziej nieśmiali teraz chieli być jak najbliżej kamery:-)

Tak to leciało:
Na koniec oczywiście kilka pamiątkowych zdjęć.

Na ostatnim zdjęciu jest grupka organizatorów tego spotakania... nie wszyscy, bo Phetima właśnie robiła tą fotkę.

Po tym wydarzeniu jedno jest pewne: Następne zakupione przez Was kurczaki bądą przekazywane dzieciom właśnie w taki sposób jak ten dzisiejszy.Ostatnie 50 postów