Sobota na farmie

April 11, 2015

Cały dzień spędziłem na farmie pracując jak na farmera przystało. Najpierw dokończyłem instalowanie wszystkich poideł. Poprzednio zainstalowałem tylko te, które są potrzebne, natomiast dzisiaj również te w części kurnika jeszcze nie używanej (będzie używana, gdy stadko powiększy się z 3 do 5 tysięcy kur). No i nareszczie pamietałem, aby sfotografować moją słynną beczką. Tak to działa. Nie trzeba nosić wody!

 

Widok na beczkę zza kurnika:-)

 

Potem zdjęliśmy byle jak przyczepione kurtyny zrobione z byle czego (czyli folii) oraz plandeki o różnej szerokości i zamocowaliśmy plandeki o szerokościach pozwalających zasłonić lub odsłonić dowolne okno. Na dole każdej plandeki przymocowana jest drewniana listwa co takie zasłanianie lub odsłanianie czyni bardzo prostą czynnością.

 

Precious ugotowała nshimę z rybą i liśćmi z dyni, którą zjedliśmy ze smakiem. Niestety warunki ciągle polowe. Wiadomo - kurczaki, ich zdrowie i wygoda na pierwszym planie. Ale niedługo coś się dobuduje, aby można było usiąść i zjeść po ludzku. 

 

Oczywiście "nie po ludzku" jest to, że nie mamy stołu ani krzeseł oraz, że siedzimy w magazynku... bo to, że jemy rękami, bez sztućców jest jak najbardziej "po ludzku". Tak się je nshimę.

 

Stare komentarze:

 

mar13-04-2015 21:53
Może podłączyć pompę z beczką grubym wężem na czas napełniania oczywiście jeśli pompa jest zamknięta poz

 

stefan14-04-2015 8:04
Właściwie to by się dało. Gdyby zbudować basen tak aby studnia razem z człowiekiem, który pompuje znalazła się w środku tego basenu. Gdyby ten operator napompował wody, aż po szyję to by działało :-)

 

stefan14-04-2015 8:00
To pierwsze co sprawdziłem. Niestety tak się nie da (byłoby pięknie, gdyby się dało). Pompa nie jest zamknięta.

 

marysia13-04-2015 16:23
Nie ważne czy na stole czy nie, ważne że jest coś na talerzu.

Please reload

Ostatnie 50 postów

Please reload

Archiwum

Please reload