Niedziela Palmowa

Niedziela pełna wrażeń artystycznych. Najpierw natknąłem się na próbę chóru i orkiestry w kosciele katolickim pw. św Igncego. Artyści przygotowywali spektakl na Wielki Piątek.


Następnie w salce obok innego kościoła natknąłem się na uroczystkości zaręczynowe. Tak sie tam natknąłem aż zostałem zaproszony do środka żeby zobaczyć z bliska co tam tak gra. Podobno najciekawsze przegapiłem, bo impreza miała się już ku końcowi. Ale i tak było ciekawie. Na scenie w ozdobnym namiocie siedziała narzeczona z dwiema ciotkami po bokach. Wszystkie trzy siedziały nieruchomo ze spuszczonymi głowami. Podobno tak ma być. Narzeczona ma tak siedzieć cała impreze. Podczas, gdy inni tańczą i śpiewają ona ma mieć spuszczoną głowę i absolutnie się nie uśmiechać. Trafiłem własnie na występ bębniarzy i tancerzy. Najpierw występowały tancerki... solo a potem wszystkie razem.


Po nich popis dał tancerz. Chyba wzbudził większe zainteresowanie niż tancerki, sądząc po liczbie osób rejestrujących (pań) z bliska jego występ.


Całkiem poważny koncert jednak odbył się w kościele anglikańskim. Publiczność jakaś dziwna... prawie wszyscy biali. Orkiestra i chór też bardziej biała niż czarna... kwartet solistów bardziej czarny niz biały. Pan zapowiadający biały a dyrygent czarny. Kosciół zielony... to od liści palmowych poustawianych pod ścianami.


W programie Kilka utworów W.A. Mozarta oraz "Msza czasu wojny" Jozefa Haydna. Wykonawcy: orkiestra, chór, soliści oraz wielki liść palmy a także ulewa z piorunami.

Liśc wypadł (raczej upadł) bardzo dobrze. Upadając szurał po ścianie co dało bardzo fajny akustyczny efekt. Podobną partię ale trwająca dłużej odegrał deszcz. Szum deszczu bardzo ładnie wpasował się w orkiestrowe tło:-).

Gwoździem programu był jednak piorun. Własnie kwartet zakończył pewna frazę słowami "Gloria in excelsis"... i dokładnie w tym momencie z nieba rozległo sie wielki "traaaach". Kompozytor nie wymyśliłby tego lepiej.


Byłem też krótko w takiej restauracji, gdzie było jakieś dziwne oświetlenie. Czyżby to był mój cień. Nie wierzę.


Stare komentarze:


Alicja 05-04-2015 20:33 Piękny dzień miałeś, oby więcej takich

marysia04-04-2015 21:05 Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych. Czy dla siebie nie zapomniałeś przygotować kurczaki na Wielkanocny stół.?

mar03-04-2015 21:00 Tak,tak to Twój cień jak byłeś jeszcze w Polsce .. ale teraz rewelacja !!! tak trzymaj !!

Ostatnie 50 postów