Dwa podwórka

Zobaczmy co ciekawego na farmie. Na farmie spokój. Kurnik skończony, więc już nie ma takiego bałaganu. Trwaja prace porządkowe wokół kurnika.


Chłopaki, którzy w nocy stróżują uzbroili się w broń miotającą:-)

No to wracamy skoro wszystko gra. Przejeżdżając obok domu sąsiada zrobiłem fotkę aby pokazać jak wygląda ściana z cegieł lepionych ręcznie i suszonych na słońcu.


Po dotarciu do Lusaki robimy rekonesans po stoiskach z żywymi kurami. Ciągle nie wiem czy warto robić sobie kłopot i sprzedawać kurczaki już "po zabiegu" zapakowane w woreczki foliowe czy raczej sprzedać je żywe i niech ktoś tam z nimi robi co chce. Ludzie tutaj bardzo chętnie kupują żywe kury. Pewnie będzie trochę tak i trochę tak.

Tutaj widzimy jak się sprzedaje żywe kury na ulicach:

A tutaj widać przy okazji jak wygląda "podwórko", na którym bawią się czasem dzieci. Mamusia siedzi spokojnie w cieniu. Nie wpadła na pomysł, aby chociaż cokolwiek zamieść.


A teraz zobaczcie inne podwórko. Na tym podwórku bawią się dzieci, które nie mają rodziców. To podwórko sierocińca House of Mouses. Własnie dla tego sierocińca Dobra Farma sprzedaje teraz kurczaki. Dzieci tam jest mało i nie odczuwają takich braków jeśli chodzi o spożywanie mięsa jak dzieci w Kasisi ale na wielkanoc zawieziemy kurczaki również dla nich.


Nie można robić zdjęć w sierocińcu. Nie wszyscy się tym przejmują i takie zdjęcia są w internecie. Ale skoro proszą, aby nie pstrykać to nie pstrykam. Ponizej sa fotki, które zrobiłem zanim się dowiedziałem, że nie mozna robić zdjęć:-)))


Stare komentarze:


a.a.b29-03-2015 16:57 Najpiękniejsze podwórko w sierocińcu nie zastąpi miłości matki. Dlaczego ciągle jest na świecie tyle sierocińców.

Ostatnie 50 postów