Święto młodzieży

Znowu święto. Tym razem Dzień Młodzieży. Zambijczycy mają wolne czyli trochę mniej ich pracuje, co widać na ulicach. Niektórzy nie przejmują sie ani świątkiem ani piątkiem i pracują na okrągło. W drodze na farmę wstąpiliśmy do szkoły coś tam podpisać. Szkoła dzisiaj pracuje ale nie ma lekcji. Dzisiaj w szkole młodzież może sobie poświętować swój dzień. Tak jak większość budowli tutaj, szkoły również są parterowe. Dzieci nie mają atrakcji jaką ja miałem w szkole... atrakcja polegała na zjeżdżaniu tyłkiem po poręczach schodów. Do dzisiaj mam na czole bliznę od tego zjeżdżania. Szkoła składa się z wielu budynków otaczających wielki plac, a całość jest otoczona murem. Tak to wygląda:


Jedziemy na farmę, gdzie Ken ze swoimi chłopakami, być może pracują. A gdzież tam! Świeto przecież! Po drodze widać, że na wsi też świętują. Wszyscy elegancko poubierani spacerują sobie po drogach...Dzieci urządziły sobie jakieś wyścigi na drodze. Przypomniał mi się nasz iżycki "gościniec" - piaszczysta droga, która w czasach mojego dzieciństwa robiła za wielką, wiejską piaskownicę. Gościniec był wysadzony czereśniami, a czereśnie z kolei były obsadzone nami czyli dziećmi zajadającymi owoce. Czereśnie te sadził mój tata. Teraz jest tam asfalt i nie ma ani jednego drzewa. I komu to przeszkadzało?


Na farmie Edward i Precious (odświętnie ubrani) prezentują nasze kurki.


Robson muruje domek dla E&P... ale dzisiaj też go nie ma.


Ciekawy jestem czy ktoś zauważy pewien specyficzny szczegół na tej fotce.


Stare komentarze:


marysia17-03-2015 16:28 Nie widzę przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego (nawet bez okularów).

marysia16-03-2015 21:55 Założyłam okulary, powiększyłam zdjęcie, wytężyłam wzrok, a żadnego szczegółu i tak nie zobaczyłam swoim słabym okiem.

stefan17-03-2015 8:52 To może jakiś znawca w temacie budowania domów się wypowie? ;-)

Alicja17-03-2015 20:08 Ja również czekam na zdanie kogoś kto zauważy ten jeden szczegół. Dla mnie cała ta budowa jest niezwykłym wydarzeniem.

marysia16-03-2015 21:43 Historia zatacza koło. Masz piaszczystą drogę zamiast "gościńca" i owoce egzotyczne zamiast pysznych czereśni.

Ostatnie 50 postów