Bananowiec

Ktoś z was ma bananowca na działce? Ja mam:-)

Kupiłem dwa bananowce za 10 ZMK i posadziłem. Za rok zapraszam na banany.


Wjeżdżając na działkę z tymi bananowcami oraz kolejną pięćsetką kurczątek zauważyłem, że polskie przysłowie "Jak cię widzą... wtedy pracuj" opisuje również zambijskie podejście do pracy. Panowie spokojnie leżeli sobie pod drzewkiem na dowolnie wybranym boku ale jak zobaczyli nadjeżdżającego czerwonego Nissana nagle wstąpiła w nich nagła i wielka wola pracy.


Kurczątka przyjechały do nowego kurnika (stary już jest przepełniony ponad miarę) a tu dach się dopiero zaczął robić!

To pomieszczenie, które właśnie jest pokrywane to podręczny magazyn ale tymczasowo ma służyć jako mieszkanko dla kurczątek. Niestety kurczątka muszą poczekać kilka godzin w cieniu drzewa, dopóki dach nie będzie gotowy.


Na koniec dzisiejszej relacji tradycyjnie obrazek z serii "Przydrożne rzemiosło". Tak wygląda przydrożna produkcja tralek cementowych.


A już tak zupełnie na koniec to kilka obrazków "nie tradycyjnych". Tradycyjnie pokazuję raczej te uboższe ulice (bo ciekawsze) a tym razem kilka obrazków z ulic bogatszych.

Ooo!!! Słońce zaszło! To dobranoc!


Stare komentarze:


marysia09-03-2015 19:43 U mnie na oknie też rośnie ananas, bananowca niestety nie mam, ale za to mam banany (ze sklepu) .

a.a.b09-03-2015 10:24 A co się dzieje z ananasami które rosły w doniczkach? Tutaj byłoby im zapewne lepiej, w sąsiedztwie bananowca

stefan09-03-2015 18:59 Ananasy rosną, rosną i rosną. I nic z tego nie wynika. Nie ten klimat. Ale dobrze, że przypomniałaś mi o ananasach. Zasadzę kilka tutaj:-)

bsmile09-03-2015 7:02 Kurczaczki wyglądają jakby były na spacerku :) Beata


Ostatnie 50 postów