Praca wre.

Na działce praca wre. Jest tam 8 chłopaków, którzy mają tylko kielnie i stawiają ścianki kurnika. Żadnej betoniarki. Postawili sobie namiot z plandeki, którą im pożyczyłem i w tym namiocie zamieszkali, aby nie tracić czasu. Studnia już działa, więc jest gdzie się umyć a w sprawach nie cierpiących zwłoki otaczający busz zapewnia poczucie intymności, niezbędnej w takich sytuacjach, w stopniu wystarczającym. Tak wygląda budowa z kopca termitów. Postanowiłem z tego miejsca robić zdjęcia za każdym razem, gdy będę na działce. Wyjdzie fajna seria.

Na innym ujęciu widać mnie jak niosę pustaka, aby wszyscy myśleli, że też pracuję.

Wizyta w kurniku. Na załączonych obrazkach widać jak stworzonka z wiekiem nabywają nie tylko wagi ale ogłady i kultury nawet. Prosze zobaczyć jak kulturalnie zachowują się "przy stole". Eleganco w kółeczku, żadnych przepychanek. U młodszych niestety jeszcze tego nie widać.

A to jest edwardowe dzieło - mieszanka treściwa dla kurczaków - starszaków.

Wracając do Lusaki spotykamy pana z Belgii, który podróżuje po Afryce rowerem. Pan ma na imię Leo. Z tyłu roweru ma napis "TRANSAFRICA with NELSON MANDELA".

Po drodze przeskakujemy takie niewielki wzniesienie, z którego bardzo ładnie widać panoramę Lusaki.

Aby tradycję zachować, dzisiaj kolejna fotka rzemielśnicza. Tym razem zakład ślusarski.


Stare komentarze:


a.a,b06-03-2015 18:39 Czy w tym buszu otaczającym kurnik nie ma zwierząt czychających na kurczaki? Rozumiem że problem szczurów został rozwiązany.

stefan07-03-2015 7:01 Postaramy się odizolować kurczaki od potencjalnych drapieżników. W dalszej perspektywie będzie też ogrodzenie z siatki dookoła kurnika a wewnątrz niego jakiś pies, bo nie wiadomo czy tylko zwierzęta mogą czyhać na nasze kurczaki;-)

marysia05-03-2015 21:32 To chyba strasznie trudno organizować budowę w takich warunkach, zwłaszcza że widziało się bardziej zmechanizowaną pracę. To jak koszenie sierpem zamiast kombajnem. No ale - narzędzia do kopania fundamentów prymitywne, betoniarki nie ma, a mury pną sę do góry! Brawo! Trzymamy kciuki.Ostatnie 50 postów