Archiwum

Please reload

Ostatnie 50 postów

STARY BLOG z lat 2014 - 2017

March 30, 2015

Szukając pomysłu na transport żywych kurczaków z farmy do klientów w Lusace nie pomyślałem o takim prostym rozwiązaniu jakie zaobserwowałem właśnie dzisiaj. No ale czy to zadziała przy tysiącu kurczakach? Musiałbym zatrudnić 200 takich pań... to i chyba jakieś pozwolenie od policji na przemarsz takiego pochodu:-)))

 

O pomyśle, aby otworzyć sklep z żywymi kurami pisałem wcześniej a oto dwa obiekty, które są do wy...

March 29, 2015

Niedziela pełna wrażeń artystycznych. Najpierw natknąłem się na próbę chóru i orkiestry w kosciele katolickim pw. św Igncego. Artyści przygotowywali spektakl na Wielki Piątek.

 

Następnie w salce obok innego kościoła natknąłem się na uroczystkości zaręczynowe. Tak sie tam natknąłem aż zostałem zaproszony do środka żeby zobaczyć z bliska co tam tak gra. Podobno najciekawsze przegapiłem, bo impreza miała się już ku...

March 28, 2015

Odwiedziłem całkiem ładne miejsce w Lusace. Jest to teren wystawowy. Miejsce, gdzie raz w roku przez tydzień odbywają się targi rolniczo-hodowlane. Poza lipcem, kiedy trwaja przygotowania do targów i same targi. Wszystkie obiekty są do wynajęcia na 11 miesięcy do nastepnego lipca. Obiekty bardzo ładne i wyposażone w wodę, prąd, łazienki, pomieszczenia biurowe i magazynowe. Koszt miesięczny wynajęcia jest całkie...

March 27, 2015

Dzisiaj w Chreso University jest Dzień Sportu. Nie ma lekcji i nie ma przerw międzylekcyjnych. Z braku przerw najbardziej cieszy się "drzewo internetowe" (kto czytał wcześniejsze wpisy wie co to jest to drzewo). Dzieciaki wyszalały sie na boiskach i mogły dać odpocząć biednemu drzewku. Przesiedziałem prawie cały dzień w biurze i tylko na chwilę poszedłem na boisko zrobić dla was fotki.

Oto one:

 

Poza zajęciami sp...

March 26, 2015

Wieczorem odwiedziłem kolejny sierociniec. Ale do wieczora daleko zatem na początek tradycyjnie kilka sytuacji, które nie są związane ani z tytułem blogowego wpisu ani ze sąbą wzajemnie. Ot, co tam udało mi sie zauważyć i zarejestrować to pokażę i krótko opowiem.

Na przykład taka ciekawostka. Transport wody w beczce. Może nie zwróciłbym na to uwagi, gdybym spotkał takich turlaczy raz. Ale spotykam to zjawisko do...

March 25, 2015

Edward zgłasza, że kończą mu się wiórki na podściółkę zatem trzeba odwiedzić miejsce, które już znam, gdzie jest cała masa interesujących zaułków i gdzie takie wiórki można tanio kupić. Wystarczy tam się zbliżyć a już jest się zauważonym. Podbiegaja chłopaki, którzy szukają zarobku. Pytaja o prace albo o jakieś potrzeby zakupowe, które natychmiast są gotowi spełnić. Wszystkiego chętnie sie podejmą. Tak to wyglą...

March 24, 2015

Zobaczmy co ciekawego na farmie. Na farmie spokój. Kurnik skończony, więc już nie ma takiego bałaganu. Trwaja prace porządkowe wokół kurnika.

 

Chłopaki, którzy w nocy stróżują uzbroili się w broń miotającą:-)


No to wracamy skoro wszystko gra. Przejeżdżając obok domu sąsiada zrobiłem fotkę aby pokazać jak wygląda ściana z cegieł lepionych ręcznie i suszonych na słońcu.

 

Po dotarciu do Lusaki robimy rekonesans po s...

March 23, 2015

Dzisiaj będzie o nadzwyczajnych użytkownikach dróg w Lusace. Czyli o autobusach. To sa małe busiki - duzych tutaj się nie spotyka - chyba, że na trasach dalokobieżnych. W busiku wielkości busika 9-osobowego mieści się 20 osób.Jakby wypompować z niego powietrze to jeszcze weszłaby z jedna osoba... nie więcej. W tej chwili uświadamiam sobie własnie, że przegapiłem bardzo ciekawy moment obserwując te pojazdy. Mian...

March 22, 2015

Niedziela przeznaczona na relaks i odpoczynek. Aby założeniu temu pozostać wiernym, wybierając się na niedzielną msze wybrałem kościół jak najbliższy. Zrezygnowałem z poszukiwań innych miejsc "gdzie to ja jeszcze nie byłem". Byłem w tym samym kościele, o którym pisałem, że aby "dać na tacę" trzeba podejść do ołtarza i wrzucić co nieco do wielkiego wiadra. 

Spośród kiepskich fotek jakie udało mi się zrobić w...

March 21, 2015

Poważny postęp! Cały dach już gotowy. Zostało jeszcze wykonanie posadzki w części kurnika i zamocowanie siatek z drutu... i kurnik będzie w końcu gotowy!

Powyższa fotka tak mnie cieszy, że dzisiaj więcej nie dam... no może jedną:

Oto banany zakupione przy drodze:-)

 

Stare komentarze:

 

marysia22-03-2015 22:44
Jesteśmy pełni podziwu. Gratulacje. Kurnik dłuższy od naszej stodoły, a i kiść bananów bardziej okazała niż...

Please reload

Please reload